Vi hjælper ...

mennesker og organisationer med at udvikle sig gennem software. Med små målinger og overkommelige, løbende forandringer.

Vi vil ...

skabe handlekraftige og fleksible organisationer med de bedste forudsætninger for at drive en bæredygtig forretning.

Vi tror på ...

at fremtidssikrede organisationer er fleksible, sunde og transparente.
Det bliver de med bedre ledelse, baseret på datadrevne indsigter og tilpasninger.

Vi lever for ...

at omsætte viden til handling.
Vi hjælper fremtidens succesrige organisationer med allerede nu at arbejde målrettet på at være agile, ordentlige og sunde.

Vi er ...

sammensat af forskellige nationaliteter, geografiske tilhørssteder og baggrunde.
Hver dag praktiserer vi den agilitet, ordentlighed og sundhed, som vi hjælper andre med at opnå.

Jan Futtrup Kjær

FOUNDER
jfk@celsius.ai
+45 20 15 95 44

Pau Larsen

CEO
pau@celsius.ai
+45 40 73 76 08

Peter Frentz

CSO
pf@celsius.ai
+45 40 29 55 21

Lotte Birkmose

CCO
lotte@celsius.ai
+45 60 92 17 57

Carsten Johansen

PROGRAM MANAGER
carsten@celsius.ai
+45 41 56 56 79

Anders Schmidt Hansen

FRONTEND DEVELOPER
anders@celsius.ai

Mihai Busuioc

BACKEND DEVELOPER
mb@celsius.ai

Sorin Bilegan

SOFTWARE QA MANAGER
sb@celsius.ai

Florin Muresan

BACKEND DEVELOPER
fm@celsius.ai

Iosef Dohi

BACKEND DEVELOPER
id@celsius.ai

Emil Nannestad

PROGRAM COORDINATOR
emil@celsius.ai
+45 53 31 16 91

Wazma Akbari

PROGRAM COORDINATOR
wazma@celsius.ai
+45 42 42 62 38

Lasse Adolphsen

UI / UX
lasse@celsius.ai

Jeppe Schytte-Hansen

BESTYRELSESFORMAND OG INVESTOR

CE & Co-founder, Omnidocs.  Bestyrelsesmedlem & Co-founder, Templafy.

Niels Korsholm

BESTYRELSESMEDLEM OG INVESTOR

Bestyrelsesformand, PreSeed.
Angel Investor.


Mikkel Jespersen

BESTYRELSESMEDLEM OG INVESTOR

CEO og Founding Partner, 1508.
Digital partner, representative and investor.


Thomas Black-Petersen

INVESTOR

Professionel Board Member
& Angel Investor.

Maria Sundlöf

INVESTOR

CEO, Poceiva.
Business Angel.

Peter Frentz

INVESTOR & CSO

Ledelses- og bestyrelsesrådgiver.
Business Angel.

Erik Korsvik Østergaard

Executive Advisor, Forfatter og Investor.

Bo Sannung


CCO, Agillic.

Søren Hammer Pedersen


CCO, Perito Consulting.

Preben Mejer


Founder, Radr.dk v. Alexandra Instituttet.

Claus Holse


CEO, SimCorp.

Vores kontorer

Celsius HQ

Vermundsgade 38A, st.tv.
2100 København Ø

+45 70 27 27 31
celsius@celsius.ai

Celsius West

Ryggaardsvej 5
8680 Ry

+45 60 92 17 57
celsius@celsius.ai